Menu Close

Бебето кое плачело во војна додека мајка му молела за спас, сега игра за Јуве и вреди 74 милиони евра

Игра за еден од најдобрите клубови во светот, а нема ни трошка таблоидни амбиции и прчења за додатни пари и слава. Него му е најважно семејството со кое едвај преживеал,…

Гатузо: Моите фудбалери како да играа со топка тешка 120 килограми!

Екипата на Милан синоќа им приреди нови разочарување на своите фанови, откако на „Сан Сиро“ не успеа да извојува победа над тимот на Удинезе, играјќи само 1-1. По мечот, стратегот…

Распишан јавен повик за субвенции за граѓаните за набавка на велосипеди

Градот Скопје, со цел да ги стимулира жителите на Скопје да користат велосипеди, распиша јавен повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на градот Скопје за…