Menu Close

ПРОМОЦИЈА НА ГРАФИЧКИОТ РОМАН ЗА ЛЕГЕНДИТЕ НА ТУР ДЕ ФРАНС

Вечерва во 19.30 часот, во кафулето „Котур кафе и филм“ ќе се одржи промоција на графичкиот роман „Легендите на Тур де Франс“ од холандскиот автор…

Инвестирајте во крипто валута Биткоин

Во последниве години, крипто валутата Биткоин порасна со фантастична стапка. По почетниот сарказам, инвеститорите и големите медиуми низ целиот свет одеднаш почнаа да ги одобруваат…

Со џип на Центарот за управување со кризи дониран од ЕУ, швepцувaл дpoгa во Холандија!

Вработен во Центарот за управување со кризи пред два месеци бил фатен додека швepцувaл дpoгa во Холандија, информираат извори од полицијата за Инфомакс, каде бил…

Македонец во Австралија ја убил сопругата и ја фрлил во грмушки

Австралиските власти го осудија Македонецот Борче Ристевски за убиство на неговата сопруга Карен пред две години. Тој се изјасни за виновен, и сега пресудата треба…

Гатузо: Моите фудбалери како да играа со топка тешка 120 килограми!

Екипата на Милан синоќа им приреди нови разочарување на своите фанови, откако на „Сан Сиро“ не успеа да извојува победа над тимот на Удинезе, играјќи…

Распишан јавен повик за субвенции за граѓаните за набавка на велосипеди

Градот Скопје, со цел да ги стимулира жителите на Скопје да користат велосипеди, распиша јавен повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека луѓето имаат право да знаат „што намерил Брисел”

Тој наведе дека прашањето на миграцијата е „во игра на изборите за Европскиот парламент“ закажани за мај оваа година. Во интервју за унгарското државно радио,…